تور مجازی

جاذبه‌های دیدنی اطراف اصفهان


همه شهرهای استان اصفهان از مکان‌های دیدنی زیادی برخوردار هستند. این شهرها همگی قدمت طولانی دارند که به این موضوع می‌توان از روی بافت شهری، معماری و صنایع‌دستی مردمانش پی برد. هیچ شهری را در استان اصفهان پیدا نمی‌کنید که مکان‌های دیدنی‌اش شما را به‌وجد نیاورد. ازجمله این شهرهای زیبا می‌توان موارد زیر را نام برد:


نطنز


در 120 کیلومتری شمال اصفهان، یکی از خوش آب‌وهوا‌ترین شهرهای ایران قرار گرفته است که نطنز نام دارد. این شهر به داشتن بناهای تاریخی بسیار شهرت دارد. باغشهر نطنز در مجاورت کویر قرار دارد و بواسطه آن دارای مناطق دیدنی و سرسبز با آب و هوایی معتدل می باشد. از جمله اماکن گردشگری در نطنز می توان به روستای تاریخی ابیانه ، قلعه های باستانی کوهان، مساجد باستانی ( مسجد جامع نطنز ، مسجد باستانی چهار سوگاه، مسجد خالدآباد، مسجد فریزهند و ...)، خانه رهگشا ، آبشار طامه ، قلعه طرق رود ، کویر نطنز و ... اشاره کرد.

شهر نطنز از مناطق دیدنی و آثار تاریخی زیبایی برخوردار است. وجود روستای تاریخی و با اهمیت ابیانه در این منطقه به همراه چندین مسجد تاریخی و مهم با معماری جالب و دیدنی نطنز را به لحاظ گردشگری در ردیف مناطق معروف استان قرار داده است.

مسجد جامع نطنز

آران و بیدگل


آران و بیدگل از قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌های بشری محسوب می‌شود. این شهر در شمالی‌ترین قسمت استان اصفهان قرار گرفته است. در این شهر آنقدر جاذبه‌های تاریخی وجود دارد که مسافران ترجیح می‌دهند به‌جای ماندن در هتل های اصفهان در اقامتگاه‌های این شهر به‌سر ببرند و شب‌ها هم به گردش بپردازند.


نجف‌آباد


نجف‌آباد را شهر کبوتر و کبوترخانه‌ها می‌گویند که در 27 کیلومتری غرب اصفهان واقع شده است. هنگام سفر، شما از روی خیل کبوترانی که بالای سرتان به پرواز درمی‌آیند، خواهید فهمید که به این شهر نزدیک شده‌اید.


نائین


نائین نیز یکی دیگر از شهرهای اطراف اصفهان به‌شمار می‌آید که در مسیر رفتن به استان یزد قرار گرفته است. درواقع نائین 140 کیلومتر با اصفهان و 170 کیلومتر هم با یزد فاصله دارد. این شهر 3000 ساله هنوز هم مسجد، قلعه و مکان‌های تاریخی زیادی از دوران‌های گذشته را در خود جای داده است. آب‌انبار، بازار، مصلی و خانه پیرنیای نائین از شهرت زیادی برخوردار هستند


سمیرم


شهر سمیرم جنوب اصفهان واقع شده و از قطب‌های گردشگری استان اصفهان محسوب می‌شود. این شهر با ارتفاع 2460 متری که از سطح دریا دارد، با عنوان بلندترین شهر ایران معرفی شده و «بام ایران» لقب گرفته است. قدمت این شهر به 700 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. سمیرم بهترین شهر استان از نظر منابع آبی و طبیعی است که سالانه هزاران نفر از آبشار بزرگ آن دیدن می‌کنند. بهتر است به‌جای رزرو هتل اصفهان چند شبی را در اقامتگاه‌های شهر سمیرم بمانید.


کاشان


کاشان یکی از تاریخی‌ترین و مشهورترین شهرهای ایران است که در فاصله 200 کیلومتری شهر اصفهان قرار گرفته است. باغ فین، خانه بروجردی، مجموعه تاریخی عامری‌ها، خانه طباطبایی و مجموعه تاریخی بازار ازجمله مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر هستند.


قمصر


قمصر یکی از ییلاق‌های خوش آب‌وهوای استان اصفهان است که نزدیکی کاشان قرار می‌گیرد. هر ساله مراسم سنتی گلاب‌گیری در قمصر برگزار می‌شود که اگر بتوانید در فصل گلاب‌گیری به آن‌جا سفر کنید، لذت سفرتان دو چندان خواهد شد.


ورزنه


ورزنه سفیدترین شهر ایران نام دارد؛ دلیل این نام‌گذاری پوشش سفید زنان این شهر است. درواقع زنان ورزنه به‌جای چادرهای مشکی از چادرهای سفید استفاده می‌کنند. همین یک موضوع کافی است تا کنجکاوی زیادی برای رفتن به ورزنه در شما ایجاد شود. این شهر نزدیکی نائین واقع شده و یکی از شهرهای مذهبی اطراف اصفهان است.